יום שבת, 27 ביולי 2019

ביטוח תאונות אישיות – למה זה כל כך חשוב ולמה צריך לשים לב?


גם אם נדמה לנו שאנו מנהלים את חיינו באופן אחראי וזהיר, גם אם יש לנו פוליסות ביטוח חיים ופנסיה, וסגרנו את כל הביטוחים החשובים דרך סוכן הביטוח שלנו – אסור להשאיר פתח למזל הרע.
התשובה הטובה ביותר לאמרה הישראלית "יהיה בסדר" היא לרכוש ביטוח תאונות אישיות, ביטוח המשלים את כל הביטוחים האחרים ונותן לנו פיצוי ואפשרות להמשיך בחיינו גם לאחר שנפגענו חו"ח בתאונות שונות בבית, במקום העבודה, בזמן בילוי וחופשה ובמקרים מסוימים גם בעת פעילות ספורטיבית.
חשוב להבין כי מספר התאונות הקורות בשגרה בבית הוא גבוה ביותר- מדובר בעניין יומיומי ונפוץ, למרבה הצער. תאונות אלה מסתיימות במקרים רבים בפציעות קשות ואף בנכות – וחשוב ביותר שנדאג לעצמנו לכיסוי ביטוחי למצבים קשים כאלו.

מה זה ביטוח תאונות אישיות ומה הוא מכסה?

ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח המשלים את הכיסויים השכיחים כמו ביטוח רכב (למקרים של פציעה מתאונת דרכים), ביטוח אובדן כושר עבודה וביטוחים אחרים.
סכום הפיצויים וסכומי התשלום החודשיים נקבעים על ידכם (ומומלץ לאחר התייעצות עם סוכן הביטוח שלכם), בצורה שאתם קובעים ושתתאים ליכולות ההחזר שלכם.
חשוב לדעת כי במקרה ותיפגעו חו"ח ותקבלו פיצויים, השימוש בהם יהיה בד"כ חופשי למדי ותוכלו להשתמש בכסף על פי שיקול דעתכם, על מנת לקבל כל עזרה שתזדקקו לה ולהקל על מצבכם ועל התפקוד היום יומי.

מה עוד חשוב לדעת על ביטוח תאונות אישיות?

בדקו את האפשרות לצרף בני משפחה נוספים לפוליסה– במקרים רבים ניתן לצרף בן/ בת זוג וילדים עבר תוספת קטנה.
זכרו כי ילדים למשל, נהנים מביטוח תאונות במוסדות החינוך, אך בכל מקרה של ביטוח תאונות אישיות ניתן לקבל פיצוי גם כאשר יש כפל ביטוחים וגם במקרים בה אתם מקבלים פיצוי מביטוח אחר (כמו תאונת דרכים).
בדקו תמיד דרך סוכן ביטוח מנוסה המתמחה בתחום בטרם תרכשו פוליסה כזו. ישנם תחומים מסוימים שהביטוח אינו מכוסה כמו ספורט אתגרי, פגיעה מקרינה או מחומרים כימיים- אך מומלץ לבדוק אפשרות להרחבות לגבי כל נושא שתבקשו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ביטוח צד ג' לרכב