יום שלישי, 23 ביולי 2019

ביטוח מבנה לבית או לעסק – למה זה חשוב ולמה צריך לשים לב


הדירה או הבית בו אנו גרים הוא, קרוב לוודאי, הנכס היקר ביותר שלכם וסביר להניח גם ההשקעה המשמעותית והגדולה ביותר שתעשו במהלך חייכם.
לאור מחירי הדירות הגבוהים בישראל, חשוב מאוד שתגנו על רכושכם באמצעות ביטוח מתאים- ביטוח שייתן כיסוי מקסימלי לדירה או לבית בו אתם גרים, וכמובן גם לעסק הפרטי (אם דובר במבנה כמו חנות שהיא בבעלותכם).

מה זה ביטוח מבנה ואיך הוא מחושב?

יש לשים לב כי לעיתים קיים בלבול בין ביטוח תכולת הדירה (רהיטים, מוצרי חשמל, חפצי ערך ועוד)- שהוא ביטוח נפרד לחלוטין ונקבע לאחר הערכת שמאי לשווי התכולה, לבין ביטוח המבנה בו אנו עוסקים, שהוא הביטוח לבניין/בית/ דירה עצמם.

רבים גם טועים לחשוב כי ביטוח המבנה מחושב על פי ערך הדירה או הבית ומחירם בשוק- האמת היא כי הביטוח מכסה את ערך המבנה עצמו, כאשר החישוב לכיסוי כולל נעשה בעיקר על פי הערכת שווי הבניה מחדש של הבית (מבלי להביא בחשבון את ערך המגרש והמיקום של הבית)- כך שסכומי הביטוח והתשלומים החודשיים הם נמוכים יחסית עבור דירה ממוצעת.

מה כולל הביטוח ואילו נזקים הוא מכסה?

כל סוכן ביטוח יוכל להסביר ולפרט לכם אילו חלקים מהמבנה ומהבית מכוסים בביטוח מבנה. כעיקרון מדובר בקירות ובכל מה שמחובר אליהם באופן קבוע- גג, דלתות וחלונות, ריצוף, מערכת החשמל והצנרת ועוד.

הביטוח מכסה את מרבית הנזקים העלולים להיגרם למבנה ולמרכיביו- החל מנזקי נזילות מים ( תקלה נפוצה מאוד בדירות רבות), דרך נזקים לתשתית החשמל והטלפון, ועד לנזקים לגג מסערות חורף, או חס וחלילה נזקים חמורים מרעידת אדמה.

איך רוכשים פוליסת ביטוח מבנה ולמה צריך לשים לב

ראשית, חשוב לשים לב לכפל ביטוחים- אם יש לכם משכנתה על הבית, סביר להניח שעשיתם גם ביטוח משכנתה דרך הבנק הכולל ביטוח מבנה- בדרך כלל מדובר בביטוח יקר ולעיתים חלקי, ומומלץ לבחון פוליסת ביטוח מבנה טובה וזולה יותר.

אל תרכשו פוליסת ביטוח מבנה רק בגלל החזר חודשי שהוא נמוך במקצת – התייעצו עם סוכן ביטוח המתמחה בתחום, בדקו היטב מה מכסה הביטוח והיכן אתם זקוקים להרחבות (רעידות אדמה, למשל), ותוכלו להיות רגועים שהנכסים החשובים שלכם מכוסים מפני כל סיכון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ביטוח צד ג' לרכב