יום חמישי, 10 באוקטובר 2019

ביטוח חקלאי


ביטוח חקלאי הינו מוצר ביטוחי המיועד לחברי מושב/קיבוץ שבבעלותם משק חקלאי, לבעלי משק חי ולחברות חקלאיות העוסקות במתן שירותים חקלאיים. ביטוח זה מיועד למטרות כיסוי ביטוחי מפני כל הסיכונים למשק וזאת בהתאם לגודלו ואופיו.

חשיבותו של הביטוח החקלאי

בעלי משקים חקלאיים ובעלי משק חי, נדרשים להתמודד עם מגוון רחב של סיכונים המצויים מחוץ לשליטתם, לרבות, גניבות ציוד והסבת נזקים במסגרת מה שמכונה: טרור חקלאי, נזקי מזג האוויר וכדומה. סיכונים אלו ואחרים, עלולים להוביל לנזקים משמעותיים לתוצרת החקלאית ו/או לציוד המשמש את החקלאי לטובת החזקת המשק. במקרים אלו, קיימת חשיבות רבה להימצאותה של פוליסת ביטוח חקלאי המיועדת לצרכי כיסוי במקרה של נזקי לתוצרת ולסביבת המשק.ביטוח חקלאי – מרכיבי הפוליסה
ביטוח חקלאי, בדומה לכל ביטוח עסק אחר, חייב להיות מותאם לאופי הפעילות המתקיימת במשק, כאשר בין יתר מרכיבי הפוליסה הנכללים במסגרת פוליסת ביטוח חקלאי ניתן למצוא:
  • כיסוי מפני נזקי רכוש, לרבות, ציוד חקלאי, ציוד כבד, מיכון חשמלי
  • כיסוי מפני גניבות וטרור חקלאי
  • ביטוח חבויות
ומרכיבי ביטוח נוספים המותאמים למכלול צרכיו הביטוחיים של בעל המשק, לרבות, ביטוח רכב, ביטוח מבנה, ביטוח אובדן רווחים ועוד. חשוב לציין שמרכיבי הפוליסה ניתנים להתאמה פרטנית בהתאם לכל אחד מצרכיו הביטוחיים של בעלי המשק ובהתאם לסיכונים השונים אליהם חשופים בעלי המשק לאורך כל תקופת הפוליסה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ביטוח צד ג' לרכב